Surenkami mediniai namai – kodėl jie tampa vis populiaresni?

Gyvenamųjų namų statybose atgimstantis medis – vis dažniau pastebima tendencija visame pasaulyje. Taip pat siekiama, kad medinės konstrukcijos būtų dažniau naudojamos ir daugiaaukščių statyboje. Surenkami mediniai namai – tai žingsnis link tvaresnės ir ekologiškesnės statybos.

Mediena yra draugiška aplinkai, kadangi ji yra natūrali ir atsinaujinanti statybinė medžiaga. Medinės konstrukcijos, jas perdirbus, gali būti naudojamos pakartotinai, o tai ypač svarbu statinius projektuojant remiantis žiedinės ekonomikos principais. Be to, pasirinkus medines konstrukcijas ir tinkamai suplanavus statybų procesą, lengviau atitikti šiuo metu visiems naujai statomiems gyvenamiesiems namams privalomos aukščiausio A++ energinio efektyvumo klasės reikalavimus. Statant A++ energinės klasės namus mažiausiai 50 proc. energijos pastate privalo būti pagaminama iš atsinaujinančios energijos šaltinių.

Medinės konstrukcijos vertinamos ir dėl kitų savo privalumų – nedidelio svorio, išskirtinės izoliacijos, paprasto apdirbimo ir montavimo. Šios konstrukcijos pakankamai universalios ir gali būti naudojamos tiek individualių namų, tiek įvairių ūkio pastatų – sandėliukų, pirčių – statybose. Taip pat iš medžio karkaso statomi ne tik skydiniai-karkasiniai, bet ir moduliniai namai.

Skandinaviškų namų projektai

Daug metų projektuodami ir statydami namus Norvegijoje sukūrėme savitą statybos praktiką, kurioje susijungia skandinaviška kokybė ir moderni statyba. Kuo išsiskiria skandinaviški namai? Jie nuo seno žavi savo estetika ir universalumu, o šių statinių statybos būdą suformavo pakankamai atšiaurios klimato sąlygos bei praktiški gyventojų įpročiai. Greitai pastatomi karkasiniai namai tinkamas sprendimas ieškant metodo, kaip suderinti namo ekonomiškumą, šilumos izoliaciją, dizainą ir vis intensyvesnį nūdienos žmonių gyvenimo ritmą.

Universalūs surenkami mediniai namai, kurių kaina atitinka kokybę – tai kiekvieno būsimo naujakurio tikslas, tačiau rekomenduojama dar prieš planuojant statybas pasidomėti įvairių surenkamų namų tipais ir įsivertinti savo poreikius. Kiekvieno namo statybos atvejis yra unikalus, vieniems labiau tiks skandinaviško stiliaus, kitiems – modernaus ar net tradicinio stiliaus namai.

Visus Logi Prefab siūlomus namų projektus galite pamatyti čia.

Gauti pasiūlymą